خانه / سقط جنین / کدام داروها باعث سقط جنین می شوند

کدام داروها باعث سقط جنین می شوند

کدام داروها باعث سقط جنین می شوند

 

 

تتراسایکلین و سقط جنین

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از مادران باردار نیز مانند همه افراد دیگر ممکن است دچار سردرد یا معده درد شوند بنابراین جای تعجب نیست که بخواهند برای درمان از دارو استفاده کنند اما برخی دادها نشان می دهد مصرف برخی داروها در دوران بارداری ممکن است منجر به سقط جنین شود. حتی برخی داروهای بدون نسخه حاوی موادی هستند که میتواند برای زنان باردار خطرناک باشد. هر چند به طور کلی در مورد ۹۸ درصد از داروهای بدون نسخه داده کافی مبنی بر بی خطر بودن آنها در بارداری وجود ندارد. با هم برخی از این داروها را مرور می کنیم.

دسته بندی داروها

داروها براساس سطح خطرشان به پنج دسته حروف اختصاصی تقسیم میشود. دسته A ایمن ترین دسته داروهای مصرف است. در دوران بارداری هرگز از داروهای دسته X نباید استفاده شود.
در سال ۲۰۱۵ سازمان غذا و داروی آمریکا شروع به پیاده سازی سیستم جدید برچسب زدن برای داروها کرد. در برچسب مخصوص سازمان غذا و داروی آمریکا در بخش بارداری و زایمان آورده شده است.
آنچه باید دقت کنید این است که قبل از مصرف هرگونه دارویی با پزشک مشورت کنید و از ترکیب محصولات به شدت خودداری کنید. به عنوان مثال در حالی که مسکن ضد درد استامینوفن که در بارداری بی خطر است استفاده می کنید نباید از داروی ضد احتقان سینوس استفاده کنید. در نهایت ابتدا تلاش کنید از راههای غیر دارویی مانند ورزش، پیاده روی و استراحت استفاده کنید و مایعات و سوپ را در برنامه غذایی تان قرار دهید.

کدام داروها باعث سقط جنین می شوند

کلرامفنیکل و سقط جنین

کلرامفنیکل انتی بیوتیکی است که معمولا به صورت وریدی تزریق میشود. این دارو میتواند باعث اختلالات خونی جدی و سندرم کودک خاکستری شود.

سیپروفلوکساسین و سقط جنین

سیپروفلوکساسین ولووفلوکساسین نیز نوعی آنتی بیوتیک هستند. که میتوانند در رشد عضلات و اسکلت جنین و همچنین در مفاصل و آسیب عصبی احتمالی در مادر اختلال ایجاد کند.

تتراسایکلین و سقط جنین

تتراسیکلین در دوران بارداری برای مادران تجویز نمیشود چراکه میتواند باعث تغییر رنگ همیشگی دندانهای جنین شود و حتی رشد استخوانها را در دوران بارداری تحت تاثیر قرار می دهد. این انتی بیوتیک خطر سقط جنین را افزایش می دهد.

سولفونامید و سقط جنین

سولفونامیدها گروهی از داروهای انتی بیوتیکی هستند . بیشتر این نوع داروها برای از بین بردن میکروبها و درمان عفونتهای باکتریایی استفاده میشود. این دارو میتواند در نوزاد زردی ایجاد کند.سولفونامیدها همچنین ممکن است احتمال سقط جنین را افزایش دهد.

ایبوپروفن و سقط جنین

دوز زیاد این مسکن میتواند مشکلات جدی ایجاد کند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سقط جنین بسته شدن زودرس شریان مجرای جنین زردی
  • خونریزی برای مادر و نوزاد سطح پایین مایع امنیوتیک
  • خوراکی های که موجب سقط یا ناقص شدن جنین میشوند.

ویتامینK غیر طبیعی و سقط جنین

بیشتر متخصصان معتقدند احتمالا ایبوپروفن در دوزهای کم در اوایل بارداری بی خطر است. با این حال اجتناب از مصرف ایبوپروفن در سه ماهه سوم بارداری بسیار مهم است.

 

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین اصفهان

خرید قرص سقط جنین اهواز

خرید قرص سقط جنین تبریز

 

وارفارین و سقط جنین

وارفارین رقیق کننده خون است که برای درمان لخته خون و همچنین جلوگیری از آنها استفاده می شود. این میتواند باعث نقص هنگام تولد شود . باید از مصرف وارفارین در دوران بارداری اجتناب کنید مگر اینکه خطر لخته شدن خون خطرناکتر از خطر آسیب به جنین باشد.

ایزوترتینوئین و سقط جنین

این دارو باعث ایجاد نقص هنگام تولد میشود. این دارو نباید توسط خانمهای باردار مصرف شود. این دارو در دوز بالا میتواند منجر به سقط جنین بشود.

دیکلوفناک و سقط جنین

خطر سقط جنین در خانمهایی که در دوران بارداری دیکلوفناک مصرف میکنند ۳ برابر بیشتر از افرادی که از این دارو استفاده نمیکنند . این خطر در بین افرادی که ناپروکسن مصرف میکنند هم ۲/۶ برابر است.

درباره ی توکل

خانم توکل فروش قرص سقط جنین سایتوتک اصل ۰۹۳۳۵۰۳۲۱۰۷ با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

آیا آلودگی صوتی باعث سقط جنین میشود؟

آیا آلودگی صوتی باعث سقط جنین میشود؟

آیا آلودگی صوتی باعث سقط جنین میشود؟   دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نقش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با خانم حسینی کلیک کنید