خانه / سقط جنین / سقط جنین عفونی و دلایل آن

سقط جنین عفونی و دلایل آن

سقط جنین عفونی و دلایل آن

با توجه به آمار ارائه شده حدود ۵٪ از علل سقط را عوامل عفونی به خود اختصاص می دهد. نتایج موجود دخالت ارگانیسم های غیر ویروسی را در ایجاد سقط های مکرر بعلت ایجاد عفونت مزمن يا راجعه دستگاه تولید مثل مادر تأیید می کند.همانگونه که ذکر گردید عفونت یکی از علل مؤثر در سقط خودبخودی(Spontaneous Abortion) است. طبق آمار ارائه شده، سقط مکرر ناشی از عفونت از شیوع کمتری برخوردار است و این مسئله که عوامل عفونی می تواند یکی از علل RPL باشد مورد بحث است . مشاهدات مختلف مؤيد آن است که فاکتورهای عفونی و مادری تؤام موجب بروز سقط راجعه می شوند. حساسیت سیستم ایمنی مادر به عفونت های مزمن نقش مهمی را در بیماران ایفا می نماید.

سقط جنین عفونی و دلایل آن

دلایل سقط جنین عفونی

سقط جنین به دلیل تولید مواد توکسلیک

وجود باکتری ناشی از عفونت و همچنین تولید اندوتوکسین و اگزوتوکسین میکروارگانیسمها موجب تأثیر سوء روی جنین و جفت شده منجر به مرگ و سقط جنین می شود.

 

مقالات در مورد خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

 

سقط جنین به دلیل سیتوکین ها

فعال شدن سلول های ایمنی و التهابی موجب ترشح سیتوکین هایی با قابلیت توکسیک فراوان شده و منجر به آزاد شدن پروستاگلاندینها گردیده و بر روی اندومتر و واحد جفتی – جنینی مؤثر است. در این زمينه Soluble Immune Factors مثل سیتوکینهای التهابی از جمله اینترلوکین ۱- بتا، اینترلوكين-۶ و α-TNF در سلول های تروفوبلاست جفت خانم هایی که سقط میکنند افزایش می یابد .

سقط جنین عفونی

سقط جنین به دلیل تولید مواد متابولیک

میکروارگانیسمها برخی امین ها و پروتئازها را تولید میکنند که با تأثیر بر روی آمنیون و جفت ایجاد آمنيونيت و التهاب نموده و در نتیجه منجر به پارگی زودرس کيسه آب می شوند.

سقط جنین به دلیل ایمونولوژیک

آنتی بادی های ایجاد شده برعليه میکروارگانیسم ها با بافت جنین و جفت واکنش متقاطع داشته و با اتصال به آن در روند طبیعی حاملگی تداخل ایجاد می کنند.

 

سقط جنین به دلیل عفونت جفت

موجب اختلال در واحد جفتی – جنینی و عدم خونرسانی خوب به پلاسنتا شده و در نهایت منجر به مرگ جنین (fetal death) می شود.
دلایل سقط جنین عفونی

سقط جنین به دلیل اندومتريت

ناشی از عفونت یا ترشح سيتوكينها، تولید محصولات اصلی از اندومتر را مهار نموده و پروتئین های لازم جهت لانه گزینی مناسب مثل PP14 کاهش می یابد. همچنین موجب کاهش بروز رسپتورهای پروژسترون در سطح اندومتر میگردد.

متأسفانه هنوز هم مشاهده میشود که بسیاری از همکاران با مواجه شدن با موارد سقط راجعه آزمایشات عفونی را در صدر آزمایشات درخواستی خود قرار می دهند، در صورتیکه فقط در برخی شرایط خاص مثل عفونت سیتومگالوویروس است که میتواند در سه ماهه اول حاملگی فعال شده و با توجه به تراتوژنیستی بالای خود موجب سقط راجعه شود.

 

 

درباره ی توکل

خانم توکل فروش قرص سقط جنین سایتوتک اصل ۰۹۳۳۵۰۳۲۱۰۷ با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

اثر قرص راکوتان در سقط جنین

اثر قرص راکوتان در سقط جنین

اثر قرص راکوتان در سقط جنین راکوتان از مشتقات دارویی ویتامین A است. دریافت بیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با خانم حسینی کلیک کنید