خانه / سقط جنین / سقط جنین در بارداری چند درصد ژنتیکی است؟

سقط جنین در بارداری چند درصد ژنتیکی است؟

سقط جنین در بارداری چند درصد ژنتیکی است؟

 

سقط جنین در بارداری چنددرصد ژنتیکی است؟

 

درصد بسیاری زیادی از موارد سقط جنین به مشکلات تصادفی ژنتیکی مربوط میشود که مانع رشد جنین میشود. متخصصان کالجی در نیویورک میگویند خبر خوب این است که درصد زیادی از زنانی که تجربه سقط جنین داشته‌اند بعدها میتوانند بارداری موفقی داشته باشند.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین اصفهان

خرید قرص سقط جنین اهواز

خرید قرص سقط جنین تبریز

خرید قرص سقط جنین زاهدان

خرید قرص سایتوتک تهران

علل ژنتیک سقط جنین

براساس آمار منتشر شده حدود یک بارداری از هر ۵ بارداری به سقط جنین می‌انجامد و معمولا این اتفاق در سه ماهه اول بارداری اتفاق می‌افتد. اما این آمار میتواند تا ۵۰ درصد نیز افزایش پیدا کند.

براساس آزمایش انجام شده روی زنان ۳ روز پیش از قاعدگی‌شان مشخص شد حدود نیمی از تخمک‌های بارور شده نمیتوانند به بارداری سالم برسند. در بسیاری از موارد زنان حتی نمیدانند باردار هستند.

۲۰ درصد از سقط جنین‌ها در زنانی است که از بارداری خود آگاهند و بعد از مشخص شدن بارداری و حتی سونوگرافی اتفاق می افتد.

بیشتر زنانی که سقط جنین را تجربه میکنند یک یا دو بارداری را از دست میدهند. حدود ۶۰ درصد موارد دلیل سقط جنین آنیوپلوئیدی است به این معنا که جنین دارای تعداد کروموزوم غیرطبیعی است.

برخی ناهنجاریهای کروموزومی قابل زنده ماند هستند برای مثال کودکان مبتلا به سندرم داون که به جای داشتن دو کرومووزم ۲۱، ۳ کروموزم دارند. اما به گفته محققان بسیاری از اختلالات کروموزومی کشنده بوده و منجر به سقط جنین میشوند.

سن بالا و سقط جنین به دلایل ژنتیکی

براساس تحقیق محققان دانشگاه استنفورد مشکلات ژنتیک در زنان بالای ۳۵ سال ۸۰ درصد موارد سقط جنین را شامل میشود. حدود ۵ درصد از زنان سقط جنین مکرر دارند. در بیشتر این موارد هم علت اصلی پزشکی است. ممکن است مشکل ساختاری در رحم وجود داشته باشد مانند یک دیواره غیرطبیعی یا سپتوم یا فیبروئید. مشکلات تیروئید، اختلالات هورمونی و اختلالات لخته شدن خون میتواند از دیگر موارد سقط جنین باشد.

سقط جنین قابل درمان است

خبر خوب این است که بسیاری از علل سقط جنین قابل درمان هستند و بارداری معمولا امکانپذیر است. زنی که ۳۵ سال دارد و سه بار سقط جنین داشته است هنوز ۷۰ درصد احتمال دارد باردار شود.نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

بیماری سلیاک باعث سقط جنین و ناباروری میشود؟

بیماری سلیاک  باعث سقط جنین و ناباروری میشود؟       زنانی که به بیماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
شروع چت
خرید و مشاوره د واتساپ
سلام توکل هستم
جهت خرید قرص سقط جنین و مشاوره در واتساپ در خدمتتون هستم.