خانه / سقط جنین / سقط جنین با کمک پزشک کاملا بهداشتی

سقط جنین با کمک پزشک کاملا بهداشتی

 سقط جنین با کمک پزشک کاملا بهداشتی

 

سقط جنین کاملا بهداشتی ومطمئن با قرص

 

معمولا برای سقط جنین در مراحل اولیه دوران بارداری، پزشکان متخصص زنان و زایمان از مصرف قرص‌های مناسب در طی هفته هفتم تا نهم از دوران بارداری استفاده نموده و این کار را به‌سادگی انجام می‌دهند.

برای این کار، مادر حامله مجبور نیست در بیمارستان بستری شود، زیرا قرص‌ها می‌توانند در خانه مورد استفاده قرار گرفته و کار خود را انجام دهند.

سقط جنین با استفاده از قرص‌ها، چگونه انجام می‌شود؟

در شرایطی که زن جوان، ناخواسته حامله شده و در سه ماهه اول از دوران بارداری خود قرار دارد، پزشک دو نوع قرص برای او تجویز می‌کند، که با نام علمی mifepristone و misoprostol شناخته می‌شوند.

البته، در این روش نیاز است تا بیمار، حداقل سه بار در طول دوره درمان خود به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نموده و مورد معاینه قرار گیرد. قرص نوع اول، که با عنوان mifepristone شناخته می‌شود، شامل هورمون پروژسترون بوده و با رسیدن به رحم زن حامله، پوشش دیواره رحم او را تضعیف می‌کند.

سپس داروی misoprostol (پس از گذشت ۴۸ ساعت) برای ایجاد انقباض عضلانی به بیمار داده شده و باعث خونریزی او می‌شود. با این شرایط، معمولا در عرض چند روز، رحم پوشش خود را از دست داده و جنین داخل آن دفع می‌شود. فراموش نکنید که خونریزی این مادران برای هفت تا ده روز آینده ادامه خواهد داشت.

بعد از گذشت دو هفته، دکتر با انجام سونوگرافی باید مطمئن شود که همه قسمت‌های جنین از داخل رحم مادر پاک شده و هیچ نوع بافتی در داخل آن باقی نمانده باشد.

اگر در چنین مواردی، بافت‌هایی از بدن جنین در داخل رحم باقی مانده باشد، باید با روش جراحی برداشته شود.

خرید قرص سقط جنین

پس از سقط جنین، بروز چه حالاتی در بدن مادر طبیعی است؟

در چنین شرایطی، خونریزی شدید با لخته‌های خون و بافت‌های مختلف تا هفت الی ده روز ادامه خواهد داشت.

گرفتگی شدید عضلات رحم و شکم مادر که میزان آن با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

تب کمتر از ۳۸ درجه سانتیگراد برای روز اول سقط چنین طبیعی است.

بروز حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه، سردرد و شل شدن مدفوع مادر پس از مصرف قرص‌ها نیز شایع می‌باشد.

علائم احتمالی مصرف قرص‌های سقط جنین در بدن زنان:

یادتان باشد که اگر در عرض ۲۴ ساعت پس از تجویز قرص misoprostol هیچ نوع خونریزی در رحم مادر مشاهده نشد، پزشک باید بیمار خود را معاینه کند، زیرا در برخی موارد ممکن است قرص‌ها خوب اثر نکنند و پزشک مجبور شود تا برای سقط جنین، کارهای دیگری را انجام دهد.

چون اگر قرص‌ها عمل هم نکنند، مادر نمی‌تواند به روند بارداری خود ادامه دهد. در واقع، مصرف این داروها توسط مادر باردار باعث ایجاد نقص‌های مادرزادی در جنین خواهد شد.

چه نوع زنانی بارداری نمی‌تواند با سقط جنین، به روند بارداری خود خاتمه دهند؟

در برخی موارد سقط جنین توسط پزشک متخصص زنان و زایمان، گزینه امنی نیست.

این موارد به شرح زیر هستند:

اگر سن حاملگی زنی از هفته نهم گذشته باشد.

اگر زن حامله با یک بارداری مولار یا خارج از رحم مواجه شده باشد.

اگر زن حامله هم زمان با حامله شدن، از دستگاه کنترل بارداری داخل رحمی استفاده کرده باشد.

اگر زن باردار از مشکلات پزشکی مانند اختلالات قلب، کبد، کلیه، غده آدرنال یا اختلالات لخته شدن خون رنج ببرد.

آیا سقط جنین به روش پزشکی، می‌تواند پایان‌دهنده روند بارداری در بدن زنان باشد؟

سقط جنین در پایان دادن به حاملگی زنان، در حدود ۹۷٪ موثر است. در صورتی که مصرف دارو نتواند جنین را سقط کند، دکتر معالج ممکن است مجبور به انجام عمل جراحی شود که این روش در پایان دادن به روند بارداری زنان تا ۹۹٪ موثر خواهد بود. اما، اگر با این روش هم فرد نتواند به حاملگی خود خاتمه دهد، باید عمل سقط جنین را مجددا تکرار نماید.

آیا سقط جنین، برای زنان باردار یک روش امن است؟

سقط جنین توسط پزشک متخصص زنان و زایمان در اواخر دهه ۱۹۸۰ در کشورهای اروپایی انجام می‌شد و خطر آن حداقل ۱۰ بار کمتر از عوارضی است که با ادامه حاملگی خطرناک در بدن زنان به‌وجود می‌آید.

مزایای انجام سقط جنین به روش پزشکی:

به دلیل این که سقط جنین با روش پزشکی و استفاده از قرص‌ها نیازمند انجام هیچ گونه عمل بیهوشی نیست و پزشک معالج هم از هیچ ابزار پزشکی یا برش دادن اعضای شکم برای از بین بردن جنین داخل رحم استفاده نمی‌کند، این روش طبیعی و ایمن محسوب شده و خطر کمتری مادر حامله را تهدید می‌کند.

به همین دلیل، زمانی که زوجی در سه ماهه اول از دوران بارداری خود تصمیم به از بین بردن جنین داخل رحم می‌گیرند، این روش اولین گزینه خواهد بود که با در نظر گرفتن زمان بارداری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر این، فرد می‌تواند در خانه خود یا هر جا که راحت است، از این روش برای پایان دادن به روند بارداری استفاده کرده و بدون این که از کسی کمک بخواهد، به تنهایی از شر بارداری ناخواسته راحت می‌شود.

معایب سقط جنین به روش پزشکی:

معمولا در هنگام استفاده از قرص‌ها برای خاتمه دادن به روند بارداری زنان، حاملگی در عرض یک تا دو روز به طور کامل متوقف می‌شود.

ولی بیمار در این زمان خونریزی سنگین و گرفتگی عضلانی را تجربه خواهد کرد که می‌تواند طولانی‌تر از سقط جنین به روش جراحی باشد.

علاوه بر این، سقط جنین می‌تواند در یک دوره خاص حاملگی، یعنی ماههای اول از دوران بارداری انجام شود.

در واقع، می‌توان ادعا کرد که این کار در مراحل بعدی دوران بارداری برای پایان دادن به حاملگی زنان کارساز نخواهد بود.نظرات خود رادر قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

ارتباط سقط جنین و پوسیدگی دندان در بارداری

ارتباط سقط جنین و پوسیدگی دندان در بارداری       اکثر ما زمانی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
شروع چت
خرید و مشاوره د واتساپ
سلام توکل هستم
جهت خرید قرص سقط جنین و مشاوره در واتساپ در خدمتتون هستم.