خانه / سقط جنین / روش های کاهش خطر سقط بعداز آی وی افIVF

روش های کاهش خطر سقط بعداز آی وی افIVF

روش های کاهش خطر سقط بعد از آی وی اف IVF

 

 

روش های کاهش خطر سقط بعد از آی وی افIVF

 

سقط جنین بعد از IVF می تواند اتفاق بیفتد. در حقیقت، این به اندازه سقط جنین در بارداری طبیعی شایع است و از آنجا که بانوان مسن تر اغلب IVF را امتحان می کنند، سقط جنین متاسفانه می تواند آنها را مأیوس کند. در سن ۳۰ سالگی، یکی از پنج بارداری به سقط منتهی می شود، در سن۴۲ سالگی یکی از هر دو بارداری. این آمار کمی ناامید کننده است. اما ما در این مقاله قصد داریم به شما روش های کاهش خطر سقط جنین بعد از آی وی اف را آموزش دهیم.

روش های کاهش خطر سقط جنین بعد از آی وی اف IVF

روش هایی وجود دارد که استفاده کنندگان از روش ای وی اف می توانند خطر سقط جنین را بعد از درمان کاهش دهند. ممکن است برخی از آنها را از قبل بدانید. کلینیک شما هم بقیه این روش ها را به شما می گوید. نکات زیر بر اساس تحقیقات علمی و تجربیات بیماران، برای کاهش خطر سقط جنین پس از آی وی اف، گرد آوری شده است:

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین اصفهان

– هیستروسکوپی انجام دهید:

از بهترین روش های کاهش خطر سقط جنین بعد از آی وی اف، انجام هیستروسکوپی است. یکی دیگر از مراحل قبل از آی وی اف که به طرز نگران کننده ای مورد غفلت قرار می گیرد، هیستروسکوپی است. این آزمایش همیشه توسط پزشکان و کلینیک ها توصیه نمی شود و ترجیح می دهند تا زمان تکرار سقط جنین صبر کنند. این خوب نیست و رشد، انسداد و آسیب به رحم اتفاق می افتد. شما برای درمان با آی وی اف هزینه زیادی می پردازید و خواهان موفقیت خود در همان اولین بار هستید. برای تشخیص مشکلات رحم، هیستروسکوپی بهتر از HSG یا سونوگرافی است و همچنین می تواند آنها را اصلاح کند. مشکلات رحمی می تواند مانعی برای باردار شدن و یک علت سقط جنین پس از بارداری با آی وی اف باشد.

– پروژسترون مناسب را انتخاب کنید:

از دیگر روش های کاهش خطر سقط جنین بعد از آی وی اف مصرف پروژسترون زیر نظر متخصص است. پس از فرایند آی وی اف، چه با تخمک خودتان و چه با تخمک اهدایی، برای شما پروژسترون تجویز می شود تا بتوانید بارداری خود را حفظ کنید. این هورمون به صورت قرص (اوتروژستان، پرومتریوم)، واژینال(سیکلوژست)، ژل(کرینون) و یا تزریقی( ژستون، آگولوتین) در دسترس هستند. بسیاری از بیماران اوتروژستان را به صورت خوراکی مصرف می کنند. اما گاهی اوقات اگر به صورت واژینال استفاده شوند، می توانند بهتر عمل کنند زیرا به طور یقین بهتر جذب می شوند. تزریقات عضلانی، استاندارد طلایی برای تأمین پروژسترون هستند، اما با احتیاط مصرف می شوند. این تزریق یا باید توسط شخصی ماهر در منزل انجام شود یا با مراجعه به درمانگاه تزریق شود. مسئله مهم اینست که داروی سیکلوژست، که از طریق واژینال مورد استفاده قرار می گیرد، در مقابل عوارض جانبی شایع همه داروها، یعنی حالت تهوع، از شما محافظت می کند. این هورمون در صورت مصرف به شکل خوراکی باعث حالت تهوع و استفراغ می شود که در نتیجه بر میزان دریافت پروژسترون تأثیر می گذارد و سهوأ موجب سقط جنین می شود. اما اگر پروژسترون را از طریق واژینال یا تزریقی دریافت کنید، دیگر حالت تهوع تهدیدتان نمی کند.

– پیش از انجام آی وی اف بدنتان را آماده کنید:

سقط جنین بعد از آی وی اف یا بارداری طبیعی اغلب دلیل قابل تشخیصی ندارد وعبارت ترسناک، «غیر قابل توضیح» در مورد آن به کار می رود. اما این بدان معنا نیست که سالم بودن شما تأثیری در آن ندارد. حداقل سه ماه قبل از درمان، یک رژیم سالم را شروع کنید. زیاده روی نکنید، اما معقول باشید. سیگار کشیدن، یک علت شناخته شده سقط جنین، را متوقف کنید. نوشیدن الکل را ترک کنید و قطعأ از مصرف داروهای بدون نسخه خودداری کنید. BMI (شاخص توده بدنی) خود را متناسب نگهدارید ویک رژیم متعادل سرشار از میوه و سبزیجات انتخاب کنید. پس از بارداری، به ویزیت های بارداری توجه دقیقی داشته باشید. رعایت این موارد می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

– بالای ۴۲ سال هستید؟ به دنبال تخمک اهدایی باشید:

در سن ۴۲ سالگی به مقداری واقع گرایی نیاز دارید. در این سن میزان سقط جنین ۵۰ درصد است. میزان تولد زنده با آی وی اف با تخمک های خودتان فقط ۱۰ تا ۱۵ در صد است. و احتمال بروز ناهنجاری های کروموزمومی بالاتر از حد متوسط است. با تخمک های اهدایی هر سه مورد برطرف می شود. اگرهدف شما داشتن فرزند و رفع دلتنگی و اندوه ناشی از ناباروری است، تخمک یا نطفه اهدایی راهی مناسب برای شماست. خداحافظی با تخمک های خود سخت است، اما در نهایت تخمک اهدایی انتخاب خوب و موفقیت آمیزی است. نوزاد کوچک فوق العاده شما پس از نه ماه به دنیا می آید.

تا زمان اطمینان از لانه گزینی جنین، از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید:

به هر دلیلی که آی وی اف انجام داده اید (بسته بودن لوله های رحمی، اختلال در اسپرم، تخمک و …) لازم است تا زمان مشاهده شدن ساک بارداری در سونوگرافی و اطمینان از لانه گزینی صحیح جنین در درون رحم، تا حد امکان از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید. منظور ما این نیست که استراحت مطلق باشید، اما اسباب کشی و دوی ماراتن نکنید!

اکنون که درمورد روش های کاهش خطر سقط جنین بعد از آی وی اف اطلاعات کافی کسب کرده اید، با به کارگیری آنها سعی شکنید شانس خود را برای پشت سر گذاشتن یک باردار موفق افزایش دهید.نظرات خودرادر قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

علت کمر درد و درمان پس از سقط جنین

علت  کمردرد و درمان پس از سقط جنین     ممكن است هميشه علت دقيق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
شروع چت
خرید و مشاوره د واتساپ
سلام توکل هستم
جهت خرید قرص سقط جنین و مشاوره در واتساپ در خدمتتون هستم.