خانه / سقط جنین / ده باور غلط و بی اساس درباره سقط جنین

ده باور غلط و بی اساس درباره سقط جنین

ده باور غلط و بی اساس درباره سقط جنین

ده باور غلط و بی اساس درباره سقط جنین

 

این توصیه‌ی رایج که بعد از سقط جنین سه ماه باید صبر کنید تا دوباره باردار شوید در واقع پایه و اساسی ندارد. شما از لحاظ فیزیکی می‌توانید بعد از پریود بعدی‌تان دوباره باردار شوید، اما شاید از نظر روحی هنوز آماده نباشید.
سقط جنين يعنی از دست دادن حاملگی در بيست هفته اول بارداری. سقط جنين شامل موقعيت هايی كه شما تخمك بارور را قبل از گرفتن نتيجه ی مثبت تست باروری از دست مي دهيد نمی شود. مطالعات نشان داده اند كه ۳۰ تا ۵۰ درصد از تخمك های بارور قبل از اين كه زن بفهمد كه باردار شده است، از بين می روند، چون آنقدر زود از دست می روند كه در زمان مقرر عادت ماهانه می شوید، به عبارت ديگر زن اصلا متوجه نمی شود كه باردار بوده است.

سقط جنین از بین بردن بافت حاملگی، جنین و جفت از رحم است. به طور کلی ، اصطلاحات جنین و جفت بعد از هشت هفته بارداری استفاده می شود.

سقط جنین برای پایان دادن به حاملگی های خطرناک استفاده می شود. سقط جنین همچنین برای پایان دادن به بارداری وقتی آزمایشات نشان می دهد که جنین غیر طبیعی است ، استفاده می شود.

اکثراً سقط جنین در ۱۲ هفته اول بارداری انجام می شود.یک سری از باور های اشتباه در مورد سقط جنین باعث می شوند خانم هایی که آن را تجربه کرده اند احساس بدی پیدا کنند، اما باید جلوی تداوم این باور ها گرفته شود و راه آن، فراگرفتن حقایقی بیشتر در مورد سقط جنین و علت های آن است.

باور اشتباه اول: سقط جنین نادر است

طبق یک نظرسنجی از ۱۰۰۰ آمریکایی که توسط محققان پزشکی طبی آلبرت انیشتین در نیویورک صورت گرفت، بیش از نیمی از افرادی که نظر سنجی شدند باور داشتند که کمتر از ۵ درصد از بارداری ها به سقط جنین منتهی می شوند، اما این باور کاملا نادرست است.

سقط جنین خیلی بیشتر آنچه عموم تصور می کنند رایج است. در واقع ۱۵ تا ۲۵ درصد از بارداری ها با سقط جنین پایان می یابند که به معنی این است که اگر شما هم چنین تجربه ای دارید باید بدانید که تنها نیستید. خانم هایی که تجربه ی سقط جنین را دارند معمولا نزد دیگران در این مورد صحبت نمی کنند و ممکن است از نظر احساسی و روحی، کناره گیری کرده و تحت فشار هیجانی باشند که تا حدود زیادی به جریان اطلاعات نادرست برمی گردد.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین اصفهان

باور اشتباه دوم: در سقط جنین، مادر باردار مقصر است

برخلاف این باور نادرست و لطمه زننده، سقط جنین تقریبا هیچ وقت ناشی از اشتباه یا قصوری از جانب مادر باردار نیست. یک نظر سنجی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد که درصد قابل توجهی از آمریکایی ها باور داشتند انتخاب های سبک زندگی سبب سقط جنین می شوند. همچنین معلوم شد آن هایی که جنین شان سقط می شود، با احساس گناه و تنهایی و انزوا دست و پنجه نرم می کنند.

واقعیت این است که تقریبا ۶۰ درصد از موارد سقط جنین به دلیل یک ناهنجاری کروموزومی در جنین روی می دهند، یعنی فاکتور هایی مانند عادات ورزشی مادر، فعالیت جنسی، کار کردن و مصرف دارو، سبب سقط جنین نمی شوند.

درست است که رفتار های خاصی مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل و همچنین بیماری های مزمن می توانند ریسک سقط جنین را افزایش بدهند، اما اکثر شکست ها در بارداری با ناهنجاری های ژنتیکی مرتبط اند که خارج از کنترل مادر است.

باور اشتباه سوم: سقط جنین بعد از زمین خوردن یا آسیب دیدن روی می دهد

باز هم یادآوری می کنیم که سقط جنین اغلب طی سه ماهه اول بارداری روی می دهد و در این مدت، وضعیت محافظ گرانه ی رحم همراه با اندازه ی کوچک جنین، احتمال سقط جنین در اثر زمین خوردن و افتادن را بسیار غیرممکن می کند. در واقع زمین خوردن، بعد از سه ماهه اول بارداری، بیشتر نگران کننده و خطرناک است.

باور اشتباه چهارم: استرس و بحث و جدل باعث سقط جنین می شود

خیر! این حرف هیچ پایه و اساس بیولوژیکی ندارد که استرس و بحث و جدل سبب سقط جنین می شود. ۷۶ درصد از افرادی که در تحقیق گفته شده شرکت داشتند بر این باور بودند که حوادث استرس برانگیز می توانند منجر به سقط جنین شوند. اما شما خیال تان راحت باشد، چون استرسی که طی بارداری تجربه می کنید شما را در معرض سقط جنین قرار نمی دهد.

در واقع این باور اشتباه نباید خودش تبدیل به منبع دیگری از اضطراب بشود، اما همیشه سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. استرس بیش از حد همراه با افسردگی می تواند احتمال زایمان زودهنگام، کم وزنی نوزاد هنگام تولد، و یا متولد شدن کودکی با مشکلات رفتاری در آینده را افزایش بدهد. پس اگر استرس های شما مشابه استرس های روزمره ای که همیشه داشتید هستند جای نگرانی وجود ندارد. راه هایی برای تسکین استرس و آرامش بیشترتان پیدا کنید مانند مدیتیشن و ماساژ.

باور اشتباه پنجم: زنی که سابقا قرص ضد بارداری مصرف می کرده، جنینش سقط می شود

اجازه دهید این موضوع را برای تان کاملا شفاف کنیم: مطالعات گسترده و زیادی نشان داده اند حتی اگر شما تازگی مصرف قرص ضد بارداری را متوقف کرده باشید و یا در حال مصرف آن باشید، اما باردار شده باشید، این شرایط هرگز احتمال سقط جنین را بالا نمی برد یا نقصی هنگام تولد کودک ایجاد نمی کند.

باور اشتباه ششم: برای اینکه جنین تان سقط نشود نباید ورزش کنید

به بهانه ی باردار شدن، ورزش را کنار نگذارید. ورزش، بخش مهمی از هر بارداری سالمی است. شما همچنان می توانید طیفی از تمرینات کم شدت را انجام دهید و از ورزش کردن لذت ببرید تا هم احساس بهتری پیدا کنید و هم بدن تان را برای زایمان آماده کنید. بدیهی است که یک خانم باردار باید به چند دلیل نکاتی را در ورزش کردن رعایت کند؛ یکی اینکه حالا که باردار هستید به دلیل هورمون ریلاکسین بیشتر مستعد آسیب هستید. این هورمون، مفاصل لگن تان و همچنین سایر رباط ها و مفاصل را برای زایمان آماده می کند؛ بنابراین بعضی از ورزش ها مانند اسب سواری و اسکی می توانند ریسک آسیب داشته باشند. پزشکان توصیه می کنند در دوران بارداری در حد متوسط ورزش و تمرین کنید مانند پیاده روی روزانه. از پزشک تان هم در این مورد توصیه بخواهید.

باور اشتباه هفتم: اگر یک بار سقط جنین داشته اید پس این بار هم جنین تان سقط می شود

یک سقط جنین به طور کلی حادثه ای نیست که تکرار شود. اگر قصد دارید مجددا باردار شوید، هیچ مانعی از این جهت برای تان وجود ندارد. تنها یک درصد از خانم ها، دو بار یا بیشتر سقط جنین می کنند که به آن سقط جنین مکرر می گویند. احتمال سقط جنین بعد از دو بار سقط کردن بیشتر می شود، اما احتمال اینکه بارداری موفقی داشته باشید نهایتا بیشتر است. حتی بیشتر خانم هایی که سقط جنین های مکرر بدون دلیل مشخصی دارند (۵۶ درصد) در نهایت بارداری موفق و سالمی خواهند داشت.

باور اشتباه هشتم: خونریزی و گرفتگی همیشه علامت سقط جنین است

خونریزی و گرفتگی های بارداری تجربیات ترسناکی هستند، اما لزوما به معنی سقط جنین نیستند. برخی از علائم سقط جنین شامل درد در پایین کمر یا شکم درد، خروج بافت یا لخته خون از واژن و خونریزی واژینال می شوند. این علائم را نباید نادیده گرفت و حتما باید فورا به پزشک تان مراجعه کنید، اما سقط جنین همیشه هم علت این عوارض نیست. بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از زنان طی سه ماهه اول بارداری، مقداری خونریزی را تجربه می کنند.

باور اشتباه نهم: اگر قصد دارید بعد از سقط جنین دوباره باردار شوید باید چند ماه صبر کنید

این توصیه ی رایج که بعد از سقط جنین سه ماه باید صبر کنید تا دوباره باردار شوید در واقع پایه و اساسی ندارد. شما از لحاظ فیزیکی می توانید بعد از پریود بعدی تان دوباره باردار شوید، اما شاید از نظر روحی هنوز آماده نباشید.

باور اشتباه دهم: اگر حین شیردهی باردار بشوید جنین تان سقط خواهد شد

شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد شیردهی حین بارداری سبب سقط جنین بشود یا آسیبی به جنین در حال رشد بزند. مادر باردار می تواند بدون نگرانی به شیردهی اش ادامه بدهد.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

علت کمر درد و درمان پس از سقط جنین

علت  کمردرد و درمان پس از سقط جنین     ممكن است هميشه علت دقيق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
شروع چت
خرید و مشاوره د واتساپ
سلام توکل هستم
جهت خرید قرص سقط جنین و مشاوره در واتساپ در خدمتتون هستم.