خانه / سقط جنین / خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین

خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین

خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین

 

خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین

 

خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین از طریق واژینال ممکن است پس از سقط از طریق مکش، سقط جنین دستی یا سقط جنین با دارو، رخ دهد. به همه زنان هشدار داده می شود که خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین را جدی بگیرند؛ زیرا این مشکل می تواند به علت عفونت، خونریزی یا سایر عوارض باشد.

خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین

خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین واژن نادر است و کمتر از ۱ درصد زنان پس از سقط جنین، این عارضه را تجربه می کنند. پس اگر خونریزی غیر طبیعی واژن دارید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید یا به نزدیکترین اورژانس مراجعه کنید.

مدت زمان خونریزی پس از سقط جنین

طبیعی است که تقریبا دو هفته پس از سقط جنین، خونریزی واژینال را تجربه کنید. در این شرایط ممکن است خونریزی کم و با رنگ روشنی را برای چند روز اول تجربه کنید؛ و برای چند روز آینده، خونریزی شدید و گرفتگی سنگین را تجربه خواهید کرد.

اما خونریزی غیر طبیعی پس از سقط جنین ممکن است نتیجه مشکل در عضلات رحم و یا ناتوانی عروق خونی در متوقف کردن خونریزی باشد.

علاوه بر این، ممکن است لخته های خون در داخل رحم بعد از عمل ایجاد شود. در موارد بسیار نادر، رحم ممکن است توسط یک وسیله جراحی سوراخ شده باشد، یا ممکن است که دهانه رحم خراشیده باشد.

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین اصفهان

لخته شدن خون پس از سقط جنین

لخته شدن خون پس از سقط جنین امری طبیعی است. اندازه لخته ها می تواند از اندازه یک ریگ تا اندازه تخم مرغ، باشد. البته داشتن لکه های بزرگ تر از یک توپ پینگ پنگ، برای مدت دو ساعت یا بیشتر طبیعی نیست.

البته در شرایطی نیز ممکن است گردن رحم مسدود شود؛ که این مشکل مانع از خروج خون از رحم می شود. این مشکل می تواند باعث افزایش حجم رحم و ایجاد درد شدید شود.

خونریزی شدید واژن

خونریزی شدید واژن نشان دهنده این است که چیزی ممکن است اشتباه باشد. پزشکان خونریزی سنگین واژینال را با معیار پر شدن بیش از دو پد زنانه (نوار بهداشتی) حداکثر ضخیم، در طول یک الی دو ساعت یا خونریزی شدید برای مدت ۱۲ ساعت یا بیشتر تعریف می کنند.

در نهایت اگر بعد از گذشت ۲۴ ساعت کامل پس از عمل، خونریزی شما به رنگ قرمز تیره باشد، با پزشک خود تماس بگیرید.

مدت زمان خونریزی پس از سقط جنین

خونریزی شما حدود یک تا سه هفته بعد از سقط جنین، از زیاد به متوسط و سبک و هیچ تبدیل می شود.

برخی خانم ها تا چند روز بعد از سقط جنین، خونریزی ندارند. برای برخی دیگر خونریزی قطع می شود و سپس دوباره شروع می شود. برخی دیگر نیز چند روز گرفتگی شدید عضلات دارند.

اگر چهار تا پنج روز بعد از سقط جنین خونریزی و گرفتگی عضله داشته باشید، طبیعی است. زیرا خونریزی ناشی از سقط جنین است.

مدت زمان خونریزی سقط جنین با قرص

معمولا حدود دو تا سه ساعت بعد از سقط جنین، خونریزی شدید اتفاق می افتد و پس از یک روز کاهش می یابد. خونریزی واژن بعد از دو هفته از بین می رود.

اما در برخی موارد تا هفت هفته خونریزی کم و خفیف مشاهده می شود. طبیعی است که بدن رحم را خالی کند و پریودی طبیعی حدود پنج شش هفته دیگر نمایان می شود.

خونریزی سقط جنین با عمل جراحی

بعد از سقط جنین به وسیله جراحی چند روز خونریزی خواهم داشت؟ خونریزی بعد از سقط جنین با جراحی خیلی کمتر از خونریزی پریودی است.

البته این خونریزی به صورت نامنظم است. در برخی موارد دو روز اول خونریزی دیده نمی شود. در برخی مموارد دیگر خونریزی سقط جنین جراحی از خونریزی روز اول پریودی بیشتر است.

معمولا خون هنگامی که به واژن می رسد لخته می شود و سپس خارج می شود. موارد خروجی از واژن خون است و بافتی همراه آن نیست.

علائم بعد از سقط جنین

گرفتگی عضلات

در دو هفته اول، گرفتگی های عضلانی مشابه دردهای روز اول پریودی طبیعی است. این گرفتگی ها ممکن است خیلی دردناک باشند و با گذشت زمان بدتر شوند.

می توانید برای کاهش درد، هر چهار ساعت، قرص تیلنول بخورید یا هر شش تا هشت ساعت قرص ایبوپروفن بخورید. اما آسپرین و قرص های بر پایه آسپرین مصرف نکنید.

تغییر حالت روحی

ناراحتی یا تغییر حالت روحی یکی از علائمی است که بخاطر تغییر هورمون های بارداری اتفاق می افتد و از چند روز تا چند هفته ادامه دارد. بعد از دو روز، حالت تهوع از بین می رود و بعد از هفته اول، تغییرات سینه به حالت اول برمی گردد.

مراقبت های بعد از سقط جنین

خونریزی واژینال پس از سقط بیشتر در سقط جنین های مربوط به میفپریستون و میزوپروستول شایع است؛ و درصد بسیار کمی از زنان که سقط جنین با دارو را انجام می دهند ممکن است نیاز به انتقال خون یا جراحی آسپیراسیون برای کنترل خونریزی داشته باشند.

آب زیاد بنوشید.

دو روز استراحت کنید.

غذاهای سالم و حاوی مواد مغذی بخورید.

قرص هایی که پزشک تجویز کرده است را مصرف کنید.

تا دو هفته ورزش نکنید.

تا دو هفته شنا نکنید و در وان حمام نکنید.

تا دو هفته وسایل سنگین جابجا نکنید.

تا دو یا چهار هفته نزدیکی جنسی نداشته باشید و از تامپون استفاده نکنید.

چه زمانی بعد از سقط جنین نگرانی ایجاد می شود ؟

معمولا خونریزی بعد از سقط جنین از یک هفته تا سه هفته به طول می انجامد. اما اگر بدتر و بیشتر شد به پزشک مراجعه کنید.نظرات خود را در قسمت دیدگاه ارسال نمایید.

درباره ی mahtab

مطلب پیشنهادی

علت کمر درد و درمان پس از سقط جنین

علت  کمردرد و درمان پس از سقط جنین     ممكن است هميشه علت دقيق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خانم حسینی کلیک کنید
شروع چت
خرید و مشاوره د واتساپ
سلام توکل هستم
جهت خرید قرص سقط جنین و مشاوره در واتساپ در خدمتتون هستم.