خانه / سقط جنین / اثر قرص راکوتان در سقط جنین

اثر قرص راکوتان در سقط جنین

اثر قرص راکوتان در سقط جنین

راکوتان از مشتقات دارویی ویتامین A است. دریافت بیش از اندازه ویتامین A میتواند باعث نقص و ناهنجاری در جنین شود،به ویژه در سه ماه نخست بارداری که میتواند منجر به سقط خود به خودی، آسیب هایی در سیستم قلبی عروقی ، سیستم عصبی مرکزی، مناطقی از صورت و جمجمه شود و به همین دلیل است که مکمل یاری ویتامین A در این دوران، محدود میشود.
بانوانی که داروی راکوتان برای آکنه دریافت میکنند، باید ۲ ماه پیش از باردار شدن آن را متوقف کنند، زیرا این دارو یکی از مشتقات دارویی ویتامینA است و زنانی که در حال مصرف راکوتان باردار شده اند، در معرض خطر بسیار بالای ناهنجاریهای جنینی و سقط جنین هستند.

اثر قرص راکوتان در سقط جنین

از سوی دیگر افرادی که جگر مصرف میکنند، ممکن است مقادیر بالایی ویتامین A دریافت کنند، بنابراین دریافت مقادیر زیاد جگر یا سوسیس دارای جگر در سه ماهه نخست بارداری توصیه نمی شود.
دکتر منصوری متخصص پوست و مو گفت: گاهی اوقات آکنه تظاهراتی از بیماریهای ارثی، مصرف برخی از داروها و یا اختلالات هورمونی است در واقع آکنه در زنان به همراه موهای زائد و افزایش وزن میتواند گویای یک بیماری زمینه ای باشد، بنابراین باید بیماری زمینه ای را تشخیص داد تا با درمان آن بیماری آکنه هم درمان شود.

 

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین اصفهان

خرید قرص سقط جنین اهواز

خرید قرص سقط جنین تبریز

وی با بیان اینکه معمولا اگر بیمار دچار علائم فوق نباشد نیازی به دادن آزمایشات هورمونی ندارد گفت: درمان اول آکنه استفاده از داروهای موضعی است که این درمان برای آکنه های خفیف متوسط و افراد سن پایین که نمی توانند از داروهای سیستمیک استفاده کنند کاربرد دارد.
داروهای این سطح شامل انتی بیوتیک های خوراکی و موضعی داروهای لایه بردار و محلول های انتی اکسیدان است.
منصوری به درمان آکنه در سطح دوم اشاره و عنوان کرد: درمان با ایزوترتینوئین تجویز نمی شود چرا که احتمال بارداری برای این بیماران وجود دارد و به دلایل مشکلات عدیده ای که ممکن است روی جنین بگذارد از تجویز آن خودداری می کنیم.
وی با اشاره به این که البته باید توجه داشت که پس از قطع حداکثری ۲ ماه این دارو زنان میتوانند باردار شوند خاطر نشان کرد: غلطی در جامعه بوجود آمده که زنانی که از داروی راکوتان مصرف می کنند تا ۳ سال بعد از قطع نمیتوانند باردار شوند به شدت تحقیقات نشان داده که یک ماه پس از قطع دارو از بدن پاک میشود و برای جلوگیری از سقط جنین و اطمینان بارداری را برای ۲ ماه بعد توصیه می کنند.

درباره ی توکل

خانم توکل فروش قرص سقط جنین سایتوتک اصل ۰۹۳۳۵۰۳۲۱۰۷ با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

آیا آلودگی صوتی باعث سقط جنین میشود؟

آیا آلودگی صوتی باعث سقط جنین میشود؟

آیا آلودگی صوتی باعث سقط جنین میشود؟   دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نقش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با خانم حسینی کلیک کنید